Imię i Nazwisko: Robert Błaszczak
Rok urodzenia: 1969
Miejsce urodzenia: Zielona Góra
Miejsce zamieszkania: Zielona Góra
Już od siódmej klasy szkoły podstawowej intensywnie interesowałem się elektroniką. W tym czasie budowałem samodzielnie proste układy elektroniczne takie jak radioodbiorniki, wzmacniacze czy też zegary cyfrowe (początki ery elektroniki cyfrowej). W trakcie mojej edukacji w szkole średniej, do naszego kraju trafiły pierwsze komputery osobiste (ZX80, ZX81, ZX Spectrum, Atari, Commodore). Naturalnie moje zainteresowania objęły także te nowinki technologiczne. W szkole średniej uruchamiałem pierwszą pracownię komputerową opartą o komputery polskiej produkcji – Meritum. W tym czasie prowadziłem także kółko komputerowe dla dzieci w placówce edukacyjnej na terenie miasta Zielona Góra.
Po ukończeniu szkoły średniej (1989 r.) zatrudniłem się na stanowisku informatyka w firmie z branży energetycznej. Były to początki informatyzacji polskich przedsiębiorstw. W zakładzie został wówczas uruchomiony bardzo innowacyjny jak na te czasy, system telemetrii radiowej zbierającej parametry pracy kotłowni osiedlowych. Telemetria pracowała na oryginalnym komputerze PC IBM XT, z autorskimi urządzeniami (radiomodemy) oraz oprogramowaniem zielonogórskiej firmy komputerowej. System ten przyszło mi obsługiwać i rozwijać. W następnych latach przeprowadzałem bardzo intensywną informatyzację przedsiębiorstwa. Pierwszą siecią komputerową w firmie było rozwiązanie Novell NetWare 3.11 i sieć LAN na kablu koncentrycznym RG58, a po roku 2003 wdrożyłem rozwiązania oparte o Microsoft Active Directory. Moja przygoda z zawodową teleinformatyką trwa do dnia dzisiejszego.
Dobrych parę lat temu, dzięki pewnej imprezie szkoleniowej organizowanej na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, miałem okazję latać szybowcami oraz małymi samolotami. Przyjemność oglądania ziemi z powietrza stała się moim hobby i pasją. Pasja związana z lataniem pozwoliła mi ukończyć szkolenie szybowcowe. W tym czasie zacząłem również (z chęci ciągłego obcowania ze wszystkim co jest związane z lotnictwem) interesować się fotografią lotniczą. Jak tylko pozwala na to czas i warunki pogodowe, można mnie spotkać na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w podzielonogórskim Przylepie z aparatem fotograficznym. Staram się także uczestniczyć we wszelkich imprezach i pokazach lotniczych.
W ostatnich latach – między innymi dzięki projektowi Supla – powróciłem do mojego pierwszego hobby, czyli elektroniki. Stąd na blogu pojawia się wiele tematów związanych właśnie z elektroniką i automatyką domową.
Niniejsza witryna zawiera zbiór materiałów i odsyłaczy związanych z moimi pasjami oraz zainteresowaniami. Jest wiecznie, acz niespiesznie aktualizowana 😉
Poglądy wyrażane w niniejszym serwisie są moimi prywatnymi poglądami. Nie należy ich traktować jako poglądy firm lub organizacji, z którymi byłem lub obecnie jestem związany.